Zabiegi

Zapraszamy do naszego gabinetu na skuteczne zabiegi  niwelujące celulit .

Cellulit czyli lipodystrofia to nic innego jak przerośnięte komórki tłuszczowe wypychane na powierzchnię skóry. Towarzyszy im degradacja włókien kolagenowych i elastycznych tkanki łącznej. Włókna nie rozciągają się tak jak powinny i dlatego wraz  otaczającą je tkanką tłuszczową powodują powstanie na skórze nierówności.

Jednym z rewelacyjnych sposobów usuwania cellulitu jest fala uderzeniowa. Aparat emituje falę dźwiękową o intensywności dopasowanej do indywidualnych odczuć pacjenta. Fala uderzeniowa przenika skórę i komórki tłuszczowe powodując rozpad kolagenu tworzącego włókniste przegrody tkanki łącznej. Przegrody te nabierają dzięki temu znacznej elastyczności, a podskórne komórki tłuszczowe, stanowiące główny składnik cellulitu ulegają znacznej redukcji .

cellulit2

Ponadto terapia radialną falą uderzeniową pobudza krążenie , zwiększa produkcję nowego  kolagenu. Już po pierwszym zabiegu  wielokrotnie można zaobserwować efekty redukcji cellulitu, zwiększenia napięcia i jędrności skóry jak również poprawę jej tekstury. Zabiegi fali uderzeniowej pozwalają na zwiększenie elastyczności skóry nawet o 75% natychmiast po zabiegu . W okresie 6 miesięcy zabiegów poprawa ta może sięgnąć nawet 115%. Ponadto zabiegi falą uderzeniową usprawniają krążenie limfy i krwi- co z kolei normuje i poprawia metabolizm, dzięki czemu skóra ludzka staje się napięta, a obszary ciała , na które byłą stosowana fala uderzeniowa stają się wyraźnie wyszczuplone .

 

cellulit3

 

Reasumując- zabiegi fali uderzeniowej powodują redukcję cellulitu I-III stopnia, redukcję skórki pomarańczowej nawet do 95%, zmniejszenie obwodu  np. pasa  w 82 % przypadków, wzrost elastyczności skóry nawet o 115% , pozwalają na remodelowania ciała nawet do 7 cm

cellulit4

 

Zabieg trwa od 10 do 60 minut. Przeciwwskazania  to ciąża , nowotwór w okolicy, która ma być poddana działaniu fali, zaburzenia krzepliwości oraz choroby neurologiczne.

A oto efekty :

                                                                            cellulit5              cellulit6

                                                                                                       Przed zabiegami                                            Po 8 zabiegach

 

cellulit7

Doskonałe efekty daje połączenie zabiegów fali uderzeniowej i masażu bańką chińską.

 

Bańka chińska to znany sposób na cellulit, nazywany endermologią. I choć działanie obu zabiegów jest podobne, bańka chińska to znacznie tańsze wyjście.

Bańka chińska – historia :

W Chinach znane i używane już od ponad 3000 lat. Tamtejsi obywatele stosowali bańki w lecznictwie. Jeszcze kilkanaście lat temu – właśnie w takich celu używały je również nasze babki. Od kilku lat dobre efekty obserwuje się jednak w zabiegach mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz jako drenaż limfatyczny.
Bańka chińska – na czym polega zabieg?

Bańka chińska działa na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu dość mocno masowana jest tkanka podskórną ud, pośladków, czy brzucha, czyli miejsca, w których najczęściej obserwujemy oznaki mało atrakcyjnej skórki pomarańczowej. W trakcie trwania zabiegu przyspiesza również krążenie krwi masowanych miejsc, wpływając na przemianę materii, a tym samym przyczyniając się do rozbijania tkanki tłuszczowej.

Masaż taki działa na zasadzie podciśnienia. W bańce tworzy się ono w momencie usunięcia z niej powietrza, kiedy przyciskamy ją mocno do skóry. Powoduje to zassanie tkanek i wpływa na ich przekrwienie. Jeśli skórze brakuje elastyczności – zabieg powinien pomóc w przywróceniu jej jędrności.

Bardzo ważny w całym zabiegu jest fakt pobudzenia krążenia i płynów ustrojowych, ponieważ dzięki temu szybciej pozbędziemy się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. To właśnie one są jednym z głównych przyczyn powstawania cellulitu (oprócz gromadzącej się nierówno tkanki tłuszczowej).

cellulit8

Jak to działa?

W gabinecie – masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 30 minut, powinien być wykonywany seriach po 10-12 zabiegów. Przy czym powinno się go wykonywać dwa razy w tygodniu. Efektem ubocznym może być zaczerwienienie, czasem małe wybroczyny, które zwykle wchłaniają się w przeciągu kilku dni. Należy pamiętać, że istnieje również kilka przeciwwskazań do wykonywania masażu tego typu. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki. Pozostałe przeciwwskazania to: podwyższona temperatura ciała, zaburzenia krzepliwości krwi, zapalenie stawów, stany zapalne skóry, problemy z naczynkami lub obrzęki.

cellulit9
Należy pamiętać jednak, że masażu bańką chińską nie należy traktować jako głównej metody walki z cellulitem. Tylko w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych, falą uderzeniową  i intensywnymi ćwiczeniami będzie można pełniej cieszyć się z rezultatów.

Mamy już spore doświadczenie i niewątpliwe sukcesy w walce z cellulitem .

Zapraszamy wszystkie Panie – jak również Panów na zabiegi  usuwające cellulit.

Naprawdę warto !!

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :
Łapanów, Gdów, Kłaj, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Bochnia, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, Żegocina, Limanowa, Zakopane, Nowy Sącz, Kasina Wielka, Mszana Dolna,  i wiele innych z małopolski .