Refluks żołądkowy

Refluks żołądkowo – przełykowy

Refluks to nieprzyjemne cofanie się w przełyku kwaśnej treści żołądka, lub zasadowej treści jelit. Dzieje się tak na ogół, gdy schylamy się lub leżymy. Przyczyną takiego stanu jest nadmierne i przedłużone rozluźnienie dolnego zwieracza przełyku. Zaburzenie to jest najczęściej spowodowane nieodpowiednią dietą, nikotyną, alkoholem, kawą i niektórymi lekami, ale może być także związane z występowaniem przepukliny. Leczenie farmakologiczne musi wspomagać zmiana diety i nawyków; obowiązuje całkowity zakaz palenia ! Zaniechanie leczenia może prowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych (stany zapalne, zwężenie przełyku, nadżerki). Medycyna chińska wiąże ten przypadek z zaburzeniami w obrębie jelit, spowodowanymi zaleganiem w nich resztek pokarmowych i toksyn. Badania potwierdzają, że w jelitach może się nagromadzić w krótkim czasie nawet 10 kg takich złogów, które skutecznie blokują wchłanianie przez ścianki jelita substancji odżywczych, m. in. witamin i minerałów. A to upośledza pracę całego organizmu. Dlatego lekarze medycyny chińskiej ogromną wagę przywiązują do oczyszczania jelit, przywracania w nich naturalnej mikroflory i regulacji funkcjonowania. Prawidłowa praca jelit zależy w znacznym stopniu od błonnika, działającego na ich ścianki jak „szczoteczka”. We współczesnej diecie jest go za mało (dzienne zapotrzebowanie to 8-25 g), dlatego ważne jest stosowanie suplementów. Objawy: zgaga, odbijanie, pieczenie za mostkiem i ból zamostkowy (te ostatnie objawy mogą także wskazywać na choroby serca !).

Terapia: Podwójna celuloza oczyści organizm z toksyn, kamieni kałowych i innych substancji, które go zatruwają. Preparat zawiera dwa rodzaje błonnika: nierozpuszczalny błonnik kukurydzy, który oczyszcza w jelicie grubym przestrzenie między kosmkami a fałdami, oraz rozpuszczalny błonnik głogu, który oczyszcza przestrzeń międzykomórkową, dokonując drenażu gruczołów limfatycznych. Oczyszczanie najlepiej przeprowadzić podczas aktywności jelita grubego tzn. między godziną 5.00 a 7.00 rano, oraz między 22.00 a 23.00 wieczorem. Dawkowanie: 2x dziennie po 1-2 tabletki na pół godziny przed jedzeniem. Tabletkę rozdrabniamy i rozcieńczamy w ½ szklanki ciepłej wody. Płyn wypijamy i popijamy szklanką czystej wody. Tabletkę można też rozgryzać i popijać. Osoby z refluksem po 60 roku życia, powinny zmniejszyć dawkę o połowę. UWAGA ! Podczas kuracji należy spożywać dobową normę niegazowanej wody. Oblicza się ją dzieląc masę ciała przez dwadzieścia. Przykład: masa ciała 80 kg : 20 = 4 litry wody. Suplementem wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego po gruntownym oczyszczeniu Podwójną celulozą, jest Digest Natural (2 tabletki w ciągu dnia, po posiłku – popijać obficie wodą) – do długofalowego stosowania.

Kuracja profilaktyczna pochodzi z książki Małgorzaty Piotrowskiej i Małgorzaty Wojnarowskiej „Pokonaj chorobę z Tianshi. Zdrowie na całe życie” (konsultacja medyczna: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna). Kuracje profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.

 

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :Łapanów, Gdów, Bochnia, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, Żegocina, Limanowa, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Zakopane , Kłaj, Raciechowice,  Jodłownik, Szczyrzyc, Tymbark, Łososina, Kasina Wielka, Wiśniowa , Rabka.