Kończyny górne

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka może być przyczyną bólu, mrowienia i drętwienia dłoni lub palców. Najczęściej jest on spowodowany codziennym powtarzaniem określonych czynności (np. praca z myszą), ale może też mieć związek z nadwagą, cukrzycą i ciążą. Osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka doświadczają dużo bólu, ale jest dla nich ratunek. Poniżej dowiesz się jak naturalnie leczyć tę przypadłość.

1 Ulgę w bólu przyniesie ci unikanie powtarzania codziennych zadań, zarówno w pracy jak i w domu. Do częstych powodów cieśni nadgarstka zalicza się m.in. codzienna praca przy  komputerze. Na bolące miejsce przyłóż rozgrzewający kompres. Usztywnij dłoń umieszczając ją na specjalnej szynie.

2 Ćwicz dłoń robiąc nią powoli kółka. Pobudzi to krążenie i zmniejszy nacisk na nadgarstek, wywołany codziennymi czynnościami. Rób to ćwiczenie co najmniej trzy razy dziennie lub  zawsze, kiedy chcesz uwolnić się od bólu.

3 Zażywaj witaminę B6, ponieważ łagodzi objawy zespołu cieśni nadgarstka. Znajdziesz ją w ziemniakach, awokado, łososiu, indyku, bananach, brązowym ryżu i nasionach        słonecznika. Jeśli wolisz przyjmować witaminę B6 w postaci tabletek, zalecana dawka to 50mg 2-3 razy na dobę.

4 Na zespół cieśni nadgarstka pomagają też inne zioła i suplementy. Wśród nich wymienić można arnikę, kwas foliowy, bromelainę oraz witaminy B2 i B12.

5 Korzystnie na leczenie tej przypadłości działa też akupunktura i akupresura. Pomagają one uwolnić się od bólu i złagodzić ucisk w nadgarstku. Jeśli zdecydujesz się na któryś z tych  zabiegów, pamiętaj by był on wykonywany przez osobę doświadczoną w tej dziedzinie.

 

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :
Łapanów, Gdów, Kłaj, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Bochnia, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, ŻegocinaLimanowa, Zakopane, Nowy Sącz, Rabka, Kasina Wielka, Mszana Dolna,  i wiele innych z małopolski .