Medycyna naturalna

W zakładkach niniejszego działu znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji o tym , jak wspomagać swój organizm beż środków farmakologicznych. Dział będzie aktualizowany w miarę Państwa potrzeb. Jeśli macie jakiś zdrowotny problem, z którym nie możecie sobie poradzić prosimy – piszcie na adres  biuro@fizykoterapeuta.com.pl  Postaramy się  podpowiedzieć, jak go rozwiązać .

Utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia to sztuka wymagająca wysiłku i wiedzy. Nie chodzi o to, aby dobrze się leczyć, sztuką  jest nie chorować. Chodzi tutaj o profilaktykę, ale nie tą, którą forsują koncerny farmaceutyczne w postaci różnego rodzaju szczepionek, sztucznych witamin i innych środków. Te wszystkie środki, jak każdy chemiczny lek mają działanie uboczne,     a co najważniejsze – nie usuwają problemu. Warto więc sięgnąć po rozwiązania, jakie daje medycyna niekonwencjonalna.

Leczenie farmakologiczne w swojej istocie jest leczeniem objawowym, czyli tłumiącym jedynie objawy, np. ból, a nieusuwającym jego przyczyny. Często powstają wtedy różnego rodzaju skutki uboczne, uzależnienie pacjenta od leku, niszczenie systemu immunologicznego, a problem, który na pewien czas został zagłuszony, z czasem rozrasta się do ogromnych rozmiarów.

Nie o takiej profilaktyce mowa i nie o takim leczeniu. Fizjoterapeuta, rehabilitant, fizykoterapeuta to osoby, które tak naprawdę w swojej praktyce w znacznej mierze wykorzystują możliwości medycyny naturalnej. Masaż, fala uderzeniowa, kinesiotaping, dietetyka,  ultradźwięki, terapia manualna, ćwiczenia  itp. to nic innego jak wykorzystanie  naturalnych możliwości organizmu do samoleczenia.

  • Jak można zapobiec i leczyć powstałe już zmiany chorobowe?
  • Co wchodzi w zakres profilaktyki i co oferuje medycyna alternatywna?

Większość stanów chorobowych łącznie z genetycznymi, wykluczając uszkodzenia mechaniczne (wypadki, zatrucia, itd.), powstaje na skutek błędów żywieniowych. Z tych właśnie powodów tak ważne jest, by przestrzegać zasad właściwego odżywiania i przeprowadzić terapię naturalną. Jest wiele rodzajów diet. Wśród nich dwie, które przeżyły tysiąclecia: wegetarianizm i weganizm. Żadna inna im nie dorówna. Nie ma tu znaczenia grupa krwi, ciężko też mówić o jakichkolwiek innych przeciwwskazaniach.

Wśród ludności Indii, Chin, Japonii i wielu innych krajów naszego globu, z którymi ściśle wiąże się medycyna naturalna, kultura niejedzenia mięsa, ryb, jajek oraz nabiału liczy kilka tysięcy lat i opiera się na starożytnej wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Czas więc już dawno temu zweryfikował wiarygodność i słuszność tego sposobu odżywiania. Taką wiedzą i doświadczeniem do dziś nie dysponuje współczesna nauka medyczna.

W dzisiejszych czasach do hodowli zwierząt, ptactwa i ryb wykorzystuje się hormony wzrostu oraz antybiotyki, które kumulują się w ich organizmach. W następstwie, po spożyciu wywołują w ludzkim organizmie niekontrolowane, nieodwracalne, a często śmiertelne schorzenia – nowotwory, stwardnienie rozsiane, zanik mięśni oraz wiele innych. Ten fakt jest już wystarczającym powodem by przestać je jeść.

Jest jeszcze jeden, najważniejszy powód zabraniający jedzenia produktów, o których mowa. Białko zwierzęcego pochodzenia, nawet jeśli pochodzi z ekologicznej hodowli – niszczy nas, wręcz zabija. Przyspiesza procesy starzenia. Nasz organizm wcale nie potrzebuje tyle białka. Dla prawidłowego funkcjonowania wystarczy mu białko znajdujące się w roślinach. Jest to równocześnie argument, który odrzuca także nabiał.

Co ważne, nie trzeba szukać niczego, by zastąpić brak białka w diecie wegetariańskiej czy też wegańskiej. Mowa o soi i jej pochodnych – soczewicy, cieciorce, grochu czy fasoli. To błędne przekonanie, że wegetarianin czy weganin muszą się zajadać wysokobiałkowymi roślinami. Po pierwsze niszczą narządy, zaczynając od trzustki, a po drugie, organizm wcale ich nie potrzebuje.

Bardzo ważne jest, aby mieć świadomość, że nawet będąc na diecie wegańskiej powinniśmy regularnie przeprowadzać oczyszczanie organizmu. Organizm z czasem kumuluje różnego rodzaju złogi i wymaga od nas żebyśmy mu pomogli ich się pozbyć. Choć istnieje wiele technik oczyszczania, jakie proponuje medycyna alternatywna, najlepszym sposobem są głodówki.

Podana przeze mnie technika jest bardzo skuteczna: oczyszcza organizm, witaminizuje go, mineralizuje oraz reguluje. Terapia naturalna bazuje na sokach. Działa wielowymiarowo.

Absolutnie nie zaszkodzi zdrowiu, jeżeli będziecie głodować jeden dzień w tygodniu. Rezultaty będą o wiele lepsze i zaczną pojawiać się tam, gdzie nawet się tego nie spodziewacie, jeżeli codziennie będziecie też pić soki i korzystać z tego, co daje medycyna naturalna – porady i wskazówki okażą się bardzo wartościowe.

Co jeszcze podpowiada medycyna niekonwencjonalna? Dla dobra Waszego organizmu – nie tylko ograniczcie, a całkowicie wykluczcie z swojego jadłospisu cukier! Nie dajmy się oszukiwać cukrem trzcinowym, brzozowym, owocowym, brązowym, słodzikami oraz… miodem. On także jest cukrem! Na pewno są jeszcze inne cukry, o których nie słyszałem, albo nie wspomniałem, ale one wszystkie, tak jak białko niszczą nas. Nie ma „zdrowego cukru”, jak również nie ma „zdrowego białka”. To jest pewne. Zdrowiu nie służy również sól. Dobrze było by ją maksymalnie ograniczyć, a jeszcze lepiej – wykluczyć.

Warto wiedzieć, że wegańską dietą z udziałem soków można leczyć wiele chorób, nawet w dość zaawansowanych stadiach. A co jest niezbędne do uzyskania zadowalających efektów, różnego rodzaju stymulatory, narkotyki, alkohol oraz papierosy powinny zostać całkowicie wyeliminowane, na co również wskazuje medycyna naturalna. To powszechnie znana prawda, która wciąż jednak przez wiele osób nie jest traktowana poważnie.

By terapia naturalna była skuteczna, oprócz dobrego sposobu odżywiania w naszym życiu stale obecny musi być także ruch – ćwiczenia fizyczne, obejmujące wszystkie lub większość grup mięśniowych, stawów oraz kręgosłup. Może to być siłownia, mogą być asany na kocyku… Ważne, żeby były!

Nasz stan umysłu bazuje na fundamentach: silnej woli i twardych zasadach. Emocjonalny stan psychiczny ma wpływ na stan fizyczny organizmu. Trzeba uczyć się panować, kontrolować i kierować emocjami, to uchroni nasze zdrowie. Dla zdyscyplinowania psychiki proponuję ćwiczenia Savasany z jogi (pierwszy kompleks) i zapraszam do zapoznania się  z pozostałymi  publikacjami.

 

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :
Łapanów, Gdów, Bochnia, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, Żegocina, Limanowa, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Zakopane , Kłaj, Raciechowice,  Jodłownik, Szczyrzyc, Tymbark, Łososina, Kasina Wielka, Wiśniowa , Rabka.