Dieta

Nadwaga i otyłość stanowią problem dotyczący coraz to szerszej grupy osób na całym świecie. Jesteśmy zewsząd zalewani informacjami, jak zdrowo się odżywiać, co jeść, a czego nie jeść, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Nawał informacji często wprowadza nas w zdezorientowanie i brak wiary, że jakikolwiek program żywieniowy pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Rzeczywiście, wśród tysięcy różnych diet, jedynie niektóre są naprawdę godne uwagi i wypróbowania na własnej skórze. Na pewno należy do nich dieta proteinowa (zwana także dietą protal), która została opracowana przez francuskiego doktora Pierra Dukana. Innowacyjny program żywieniowy nie wiąże się z koniecznością radykalnego ograniczenia spożywanych przez nas produktów czy regularnego wykonywania morderczych ćwiczeń. Silna wola pozwoli każdemu przyzwyczaić się do nowych nawyków żywieniowych i osiągnąć idealną sylwetkę bez efektu jo-jo.

Dieta kopenhaska (zwana także dietą szwedzką lub trzynastodniową) ma niewątpliwie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedni uważają, że jest doskonałym i niezwykle skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, inni zaś sądzą, że rozregulowuje i wyniszcza organizm oraz powoduje efekt jojo.

Gdzie więc leży prawda? Trudno jest jednoznacznie ocenić tę dietę. Każdy organizm zareaguje na nią inaczej, dlatego nie można jej jednoznacznie polecić lub odradzić. Jedno jest pewne – ten plan żywieniowy jest niezwykle rygorystyczny i przeznaczony tylko dla konsekwentnych osób charakteryzujących się silną wolą.

Dieta kopenhaska przeznaczona jest w szczególności dla osób cieszących się dobrym zdrowiem. Program stosować mogą osoby, które chcą w szybki sposób pozbyć się zbędnych kilogramów.

dieta1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak już wspomnieliśmy, ta „ekstremalna” dieta jest dobra tylko dla osób wytrwałych i obowiązkowych, których nie zniechęca monotonia posiłków. Przeciwwskazaniem do stosowania programu jest skłonność do nadciśnienia i wszelkie problemy żołądkowe (z uwagi na fakt, że przewiduje on codziennie picie kawy na czczo z rana). Dieta odradzana jest osobom trenującym siłowo lub pracującym fizycznie, gdyż nie dostarczy ona odpowiedniej ilości kalorii.

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :Łapanów, Gdów, Bochnia, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, Żegocina, Limanowa, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Zakopane , Kłaj, Raciechowice,  Jodłownik, Szczyrzyc, Tymbark, Łososina, Kasina Wielka, Wiśniowa , Rabka.