Depilacja Laserowa

Depilacja Laserowa dowolnej części ciała zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Przed zabiegiem wykonywane są testy płatkowe oraz wstępna kwalifikacja pacjenta do zabiegu.

  • Skóra poddawana zabiegowi powinna być czysta, posmarowana jedynie kremem emla jeśli potrzebujemy znieczulenia. Bardzo ważne! jeśli skóra jest sucha kilka dni przed zabiegiem należy ją natłuszczać np. balsamem Lipkar AP.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić depilowaną okolicę oraz zostawić kilka włosów, aby lekarz mógł ocenić ich kolor i grubość.
  • Przed zabiegiem nie można wyrywać włosków pęsetą, depilatorem, woskiem, tylko golić maszynką albo przycinać przy skórze nożyczkami. Depilację kremem  należy zaprzestać 7 dni przed laserową epilacją.
  • Przed zabiegiem nie stosować kremów z retinoidami oraz z kwasami, czyli substancji złuszczających. O wszystkich stosowanych lekach doustnych i miejscowych należy poinformować lekarza przeprowadzającego zabieg.
  • Leki swiatłouczulające i niektóre zioła (nagietek, dziurawiec, herbata Figura) muszą być odstawione na 7 dni przed depilacją.
  • Opryszczka i inne aktywne infekcje na skórze okolicy depilowanej są czasowym przeciwskazaniem do zabiegu, depilacja jest możliwa po całkowitym ich wyleczeniu.
  • Całkowitym przeciwskazaniem, ale czasowym, jest świeża opalenizna zarówno uzyskana po słońcu jak i po solarium, a także brązowe zabarwienie skóry po samoopalaczach, kremach brązujących. Minimalna przerwa po opalaniu to 4-6 tygodni, po kremach samoopalających 2 tygodnie. Generalnie im jaśniejsza skóra tym lepszy efekt zabiegu, a ryzyko podrażnień minimalne.

Do najważniejszych przeciwskazań do zabiegu depilacji laserowe jak i fotodepilacji – IPL i VPL- zaliczamy: ciążę, opaleniznę, stosowanie leków i ziół uwrażliwiających na światło (np. tetracyklina, fluorochinolony, nagietek, dziurawiec) oraz kremów samoopalających.

Istnieją także przeciwskazania względne takie jak np. aktywna łuszczyca, nieuregulowana lekami padaczka. Lekarz po zbadaniu pacjenta ustala czy można wykonać zabieg laserowego usuwania owłosienia.

Podczas zabiegu odczuwa się kłucie o różnym nasileniu. Dolegliwości bólowe zależą od depilowanej okolicy i indywidualnej wrażliwości na ból. Aby zabieg był bardziej komfortowy skórę można posmarować znieczulającym kremem Emla na 60 minut przed zabiegiem i przykryć depilowaną okolicę folią spożywczą (zgodnie z ulotką leku). W gabinecie bezpośrednio przed depilacją zdejmujemy folię i zmywamy krem wodą. Skóra jest zdrętwiała i nie czujemy bólu. Krem znieczulający Emla kupujemy w aptece na receptę. Zawiera on leki znieczulające podobne jak znieczulenie u stomatologa: lignokainę i pilokarpinę. Osoby uczulone na te substancje nie mogą używać tego znieczulenia. W trakcie zabiegu dodatkowo używamy okładów z lodu do znieczulenia w razie potrzeby.

Generalnie skuteczność depilacji laserowej ocenia się na 80-90% i efekt ten utrzymuje się długo. Lekarz podczas wstępnej konsultacji powinien ocenić skuteczność depilacji dla każdego pacjenta indywidualnie, gdyż zależy ona od wielu czynników. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabiegi są bardziej efektywne. Pacjentka, która ma czarne, grube włosy na łydkach i jasną skórę będzie miała inny efekt niż pacjentka również z jasną skórą mająca jasnobrązowe, cienkie włosy z przedramion, a jeszcze inny pacjentka usuwająca włosy z brody, których stale przybywa.

Należy zaprzestać wyrywania włosów przynajmniej 1miesiąc przed zabiegiem, nie wolno więc wyrywać włosów depilatorem, woskiem, czy pęsetą. Nie znaczy, że włosy mają być długie, można je golić lub obcinać nożyczkami. Laser niszczy cebulki włosowe, dlatego wszystkie cebulki muszą być w skórze. Tylko wtedy zabieg będzie maksymalnie skuteczny. Do zabiegu powinno się przyjść z gładką skórą lub bardzo króciutkimi włosami. W trakcie trwania całego cyklu, czyli depilacji laserowej nie powinno się wyrywać włosów.

Zwykle należy wykonać cykl 3-6 zabiegów w odstępach co 2-3 miesiące. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie ( lub prawie wszystkie) wypadają. Okres bez włosów trwa 1,5-2,5 miesiąca. Następnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu można usunąć 20-30% włosów.

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :
Łapanów, Gdów, Kłaj, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Bochnia, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, ŻegocinaLimanowa, Zakopane, Nowy Sącz, Rabka, Kasina Wielka, Mszana Dolna,  i wiele innych z małopolski .