Cordyceps

Medycyna Chińska zna od dawna dobroczynne właściwości grzyba Cordyceps – zaliczanego zarówno do fauny, jak i flory.

Po raz pierwszy jego właściwości zostały zauważone przez himalajskich pasterzy ponad 1500 lat temu. Stwierdzili, że ich trzoda po zjedzeniu grzyba jest bardziej żywotna. Ten wyjątkowy, pasożytujący grzyb (tzw. maczużnik chiński) występuje bardzo rzadko w naturze, najczęściej w obszarach Himalajów – na wysokościach pomiędzy 4000 – 6000 m.

cor1

Aktualnie grupy zbieraczy grzyba Cordyceps można spotkać na obszarach trawiastych w północnej strefie Yunnan, gdzie na wysokości powyżej 4000 m spędzają miesiące letnie na jego poszukiwaniu. Tam gdzie stopnieje śnieg, wyłaniają się z ogrzanej słońcem gleby zarodniki cennego grzyba – wielkości małego palca, zawierające lejkowate grzyby. Jego cena osiąga 10.000 USD za kilogram. Według naukowców Kordyceps stanowi „superżywność ” którą można dodawać do prawie każdej diety. Amerykański Urząd do Spraw Żywności zalicza go do „żywności i substancji ogólnie uznawanych jako bezpieczne”.

Świat dowiedział się o nim w 1993 roku podczas zawodów w Pekinie, gdy chińskie biegaczki osiągnęły doskonałe wyniki na długich dystansach. Podejrzenie o doping zmusiło trenera do przyznania się do kuracji tym grzybem.

Suplement Kordyceps – Cordyceps sinensis Capsules firmy TIENS – to złożona forma hodowlana maczużnika chińskiego oferowanego w postaci kapsułek.

Cordyceps sinenesis (Kordyceps chiński) jest nazywany „cudownym” składnikiem tradycyjnego ziołolecznictwa chińskiego.

Produkcja suplementu diety z grzyba Cordyceps sinensis odbywa się w firmie TIENS na drodze zaawansowanego, naukowo opracowanego procesu. Jest ściśle monitorowana, aby zapewnić jego najwyższą jakość.

Skład Suplementu Kordyceps TIENS
– Maczużnik chiński (Cordyceps mycelium) w proszku (500 mg)
Podstawowe składniki Kordycespu to kordycepina i adenozyna – aktywne substancje, których zawartość w grzybie decyduje o jakości hodowli. Mają szerokie spektrum czynności biologicznych, takich jak choćby przenoszenie energii międzykomórkowej. Pozostałe czynne składniki to:  polisacharydy, kwas kordycepinowy oraz witaminy A, B, C, E, 16 aminokwasów, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), a także cynk, selen, magnez, żelazo, potas.
– Żelatyna i woda (składniki kapsułki)

cor2

Działanie:
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
– pomaga w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie
– pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia krwi
– pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji fizycznych i poznawczych
– przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby
– pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu nerek i pęcherza moczowego
– przyczynia się do przyspieszenia pasażu jelitowego
– pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia
– pomaga zmniejszyć negatywny wpływ promieniowania radioaktywnego
– pomaga zmniejszyć negatywny wpływ boreliozy (wywołanej przez bakterie przenoszone przez kleszcze )
– pomaga zmniejszyć negatywny wpływ HIV na organizm człowieka

Dawkowanie:
Suplement przeznaczony dla osób dorosłych
w pierwszym tygodniu 2 x dziennie po 1 kapsułce, następnie 2 x dziennie po 2 kapsułki. Przyjmować na czczo lub między posiłkami.
UWAGA: Stosowanie preparatu znacząco redukuje wapń w ustroju, dlatego jednocześnie należy przyjmować suplementy, które uzupełnią ten niedobór.
Przeciwwskazania: 
Nie zaleca się stosowania dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Opakowanie: 100 kapsułek,  (waga netto 1 kapsułki 597 mg)

Suplement diety. Nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Suplement należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.

 

 

Zakresem naszego działania obejmujemy miejscowości :Łapanów, Gdów, Bochnia, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Kraków, Niepołomice, Targowisko, Łapczyca, Królówka, Sobolów, Trzciana, Łąkta, Żegocina, Limanowa, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Zakopane , Kłaj, Raciechowice,  Jodłownik, Szczyrzyc, Tymbark, Łososina, Kasina Wielka, Wiśniowa , Rabka.